Książki trafiły do małych pacjentów!!!

W październiku nasza szkoła wzięła udział w pięknej akcji – zbiórki książek dla pacjentów poznańskich szpitali. Udało nam się zebrać kilkadziesiąt książek, które przekazaliśmy do fundacji Zaczytani, a następnie wraz z innymi książkami trafiły one do małych pacjentów.

Na stronie internetowej Fundacji czytamy :

„Choć zbiórka dobiegła końca to właśnie teraz trwa najważniejsza jej część, czyli przekazywanie książek. Na pewno chcecie wiedzieć gdzie już trafiły przyniesione bajki. To dopiero połowa, ale już dzieci mogą cieszyć się nowymi książeczkami. Miejsca, które zostały obdarowane przez Zaczytanych:

Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera (Szpitalna) – 1508 egz.
Szpital św. Józefa (Krysiewicza) – 510 egz.
Szpital Ortopedyczny (28 Czerwca 1956 r.) – 370 egz.
Centrum Wspierania Rodzin (Swoboda) – 345 egz.
NZOZ „Zawsze Razem” (Sobieskiego) – 220 egz.

Razem: 2953 egz.

Ale to dopiero początek. Kolejne książki trafią w formie paczek do dzieci z chorobami nowotworowymi, do Domów Dziecka i innych placówek.”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!!!

Szkolne Salezjańskie Koło PCK