Słówko

“Wytrwajcie w dobrej drodze, którą od lat przemierzacie. Ksiądz Bosko będzie mógł szczycić się, że ci młodzi tak przez niego pewnego dnia ukochani, teraz stawszy się dorosłymi potrafią zachować i wprowadzić w życie nauczanie, które otrzymali z jego ust”.

Słowa te w sposób szczególny odnoszą się do was Kochani Byli Wychowankowie. Ksiądz Bosko zawsze dbał o to, aby osoby, które opuszczają oratorium,  pamiętały skąd się wywodzą. Pułapki współczesnego świata, grzech czyhają wszędzie. Kiedy młody człowiek otrzyma wychowanie oparte na rozumie, religii i miłości jest w stanie obronić się przed złem.
Dlatego Kochani Byli Wychowankowie nigdy nie zapominajcie o Księdzu Bosko i pamiętajcie “gdziekolwiek się znajdziecie, pokazujcie, że jesteście dobrymi chrześcijanami i pobożnymi ludźmi”.

Dobrego tygodnia Kochani 🙂