Rajd turystyczny „gdzie się Polska zaczęła?”

W sobotę 21.11.2015 r. uczniowie PGS w towarzystwie pań Agnieszki Leśniewicz, Anity Stawik i Agnieszki Maląg, wzięli udział w rajdzie turystycznym po Poznaniu. W czasie spaceru uczestnicy rozwiązywali quest “Początek Polski w Poznaniu”, przygotowując się do obchodów rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski.

Poznawanie historii za pomocą gry miejskiej okazało się dla wszystkich bardzo atrakcyjne. Gra ta, opowiada o najdawniejszych dziejach Ostrowa Tumskiego, pokazując miejsca związane z historią Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
W czasie wędrówki gracze zapoznali się z rymowaną opowieścią mówiącą o początkach państwa polskiego oraz rozwiązywali wynikające z niej zadania i zagadki. Korzystając ze wskazówek zawartych w karcie startowej, wszyscy gracze dotarli do ostatniego punktu na trasie, w którym czekała na nich skrzynia skarbów z pamiątkową pieczęcią. Odcisk pieczęci w miejscu na skarb jest poświadczeniem ukończenia zabawy.

Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejne rajdy turystyczne!

Fotorelacja w galerii.