Dziewczyny z PSLO na medal

We wtorek odbył się turniej finałowy Mistrzostw Poznania Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt. Oprócz naszej drużyny były reprezentantki Marynki, 6 LO i Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. W pierwszym meczu walczyliśmy o każdą piłkę z Marynką, aby zrewanżować się za porażkę z eliminacji. Udało nam się to połowicznie bo zremisowaliśmy po bramce Asi Piaseckiej 1:1.

W drugim meczu bardzo długo stawialiśmy opór drużynie ZSMS, w której grały trenujące hokeistki. Ambicją i zaangażowaniem udało nam się nawiązać walkę, ale ulegliśmy 4:1 po bramce Asi Piaseckiej.

Ostatni mecz miał decydować o naszym miejscu w finale. Nie rozpoczęliśmy tego meczu zbyt dobrze bo przegrywaliśmy już 2:0, ale dziewczyny walczyły do końca. Bramkę kontaktową zdobyła Marta Rister. Później mecz był wyrównany, a sytuacje były pod jedną i drugą bramką. Kiedy myśleliśmy, że już nie uda nam się zremisować Jadwiga Płuciennik zdecydowała się na strzał z połowy boiska, a piłka wpadła do bramki. Na 40 sekund przed końcem meczu mieliśmy remis, który dawał nam brązowy medal. Wynik już się nie zmienił i mogliśmy się cieszyć.

Warto podkreślić, że jednym z najsilniejszych punktów naszej drużyny była Maria Snopek, która obroniła wiele groźnych strzałów.

Skład drużyny:

Maria Snopek, Paulina Płuciennik, Julia Kłoda, Marta Kujawiak, Jadwiga Płuciennik, Jadwiga Tomaszewska, Maria Andrzejewska, Joanna Piasecka, Marta Rister, Ada Widlarz, Barbara Sikora i Weronika Śliwińska

Trenerzy: Joanna Miłkowska, Łukasz Włoch

Gratulacje!

Zapraszamy do galerii.