Oratoriada

W szkole oprócz wiedzy na temat matematyki, biologii czy fizyki, możemy zdobyć coś równie cennego. Zabieramy to potem ze sobą, nawet kiedy opuszczamy mury szkoły. Przynosimy to do naszych domów, na podwórka. Umiemy się tym cieszyć zawsze! Jest to coś takiego, co się mnoży gdy się to dzieli. Wiara. W ostatni weekend mieliśmy możliwość dawać, ale również uczyć się wiary w sposób jakiego wielu z nas nie znało wcześniej. Przez radość! W piątek – 4 grudnia – do szkoły przyjechała młodzież z całej naszej inspektorii, po to by razem z nami, w duchu salezjańskim pogłębić swoją wiarę i dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie chrztu Polski. W ciągu trzech dni zwiedzaliśmy, tańczyliśmy, śpiewaliśmy, graliśmy, modliliśmy się, wspieraliśmy się, śmialiśmy się, poznawaliśmy, uczyliśmy się… a to wszystko razem z księdzem Bosko. Pytacie, po co? Pytacie, jak można spędzić weekend w szkole? Pytacie, czy nam się chciało? Odpowiedź jest bardzo prosta. Oczywiście, że tak! Jak powiedział ksiądz Bosko – odpoczniemy w niebie. Kiedy w niedzielę – 7 grudnia – wróciliśmy do domu, nie byliśmy wyczerpani, ani zmęczeni. Byliśmy naładowani pozytywną, salezjańską energią i gotowi do dalszego dzielenia i uczenia się wiary. Słowem podsumowania – był to piękny i radosny czas, który bez wątpienia przypomniał nam, że smutny święty to żaden święty.

Zapraszamy do galerii