Dzień Profilaktyki

Kolejny raz w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki – zorganizowany przez panią Agnieszkę Maląg i panią Grażynę Tarnowską. Zaproszeni goście z Wielkopolskiego Centrum Onkologii pani Agnieszka Jędrzejczak pan Łukasz Szczepański oraz Uniwersytetu Medycznego: dr Ida Laudańska – Krzemińska, mgr Mateusz Cofta oraz Piotr Szłapka reprezentujący Fundację na rzecz Zdrowia Populacyjnego i Międzynarodowego – przekazali nam cenną wiedzę o profilaktyce nowotworów piersi, chorób układu oddechowego i wszystkiego co nazywamy zdrowym trybem życia.
Podczas tego dnia można było dokonać pomiarów tkanki tłuszczowej, czy wybadać na fantomach guzy piersi. Ruch jest najważniejszym czynnikiem warunkującym zdrowie, dlatego podczas Dnia Profilaktyki miała miejsce sportowa rywalizacja. Klasy, które uzyskały najlepsze wyniki:
I MIEJSCE – klasa IIA- 2090 p.
II MIEJCE -klasa IA- 1774 p.
III MIEJSCE – klasa IC – 1637p.
Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii.