Radosne pląsy podczas Balu Burego Misia

W tłusty czwartek po południu, hol naszej szkoły i stołówka zamieniły się w sale balowe. Gościliśmy tego dnia naszych przyjaciół ze Wspólnoty Burego Misia – osoby niepełnosprawne i ich rodziców oraz opiekunów. Uczniowie salezjańscy wspaniale spisali się w roli gospodarzy, towarzysząc naszym gościom w rozmowach przy pączku i kawie jak również w trakcie radosnych pląsów. Szczególnie miłym zaskoczeniem okazała się loteria fantowa, w której dzięki ofiarności wielu osób z naszej szkoły, znalazły się niekiedy naprawdę niezwykłe i cenne fanty.

Misiaki i ich opiekunowie z żalem opuszczali mury naszej szkoły, dziękując za serdeczne przyjęcie.

Ja również bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym ta impreza mogła mieć tak wspaniały wymiar, w szczególności :

– uczniom (szczególnie ze Szkolnego Koła PCK) za serdeczność wobec naszych gości,

– chłopakom, którzy umilali nam czas wesołą muzyką,

– Oli Sucharskiej – za przepiękny występ baletowy oraz życzliwość,

– rodzicom z naszej szkoły – za smakowite wypieki oraz niezwykłe fanty,

– pani Lidii Cieśla-Bąkiewicz – za nieocenioną pomoc przed i w trakcie imprezy,

– pani Agnieszce Leśniewicz – za troskę o dobre samopoczucie naszych gości,

– pani wicedyrektor Kindze Jamie – za okazałą pomoc i życzliwość.

Spotkania z osobami niepełnosprawnymi pozwalają nam na chwilę spojrzeć na świat ich oczami. Nasze codzienne troski i problemy stają się wówczas jakieś mniejsze, za to radość ze spotkania z drugim człowiekiem znacznie większa.

 Zapraszamy do galerii.

Agnieszka Maląg