Europejska Szkoła Kształcenia Korespondencyjnego

W czwartek 25 lutego uczniowie klasy 2B PSSP udali się na wycieczkę do ESKK. Celem odwiedzin w drukarni było zapoznanie uczniów z procesem powstawania druku na papierze. Dzieci zwiedziły pomieszczenia drukarni, obejrzały maszyny wykorzystywane do drukowania i nagrywania płyt CD. Dowiedziały się jak przygotowuje się paczki do wysyłki oraz co dzieje się ze źle wydrukowanymi kartkami. Po zakładzie oprowadzał nas Pan Marek Karaśkiewicz, prywatnie dziadek naszej Marylki. Uczniowie dowiedzieli się również, że drukarnia oprócz nowoczesnych maszyn posiada także ciągle sprawne zabytkowe maszyny powstałe w latach czterdziestych XX wieku. Na koniec dzieci otrzymały zdjęcia grupowe przygotowane przez pracowników firmy oraz wręczyły pamiątkową laurkę.

Zapraszamy do galerii.