Wicemistrzostwo Salezjanek

W piątkowe popołudnie na hali sportowej w Krzesinach organizowaliśmy Finał Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w Kategorii Młodziczek, w którym bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna naszych dziewcząt. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z dobrze znaną drużyną z SP nr 20 i pewnie wygraliśmy 5:0 po bramkach Marysi Wyrwińskiej (dwie), Martyny Wawrzyniak (dwie) i Zosi Purtak.

Następny mecz z UKS Kołaczkowo był dla nas dużo trudniejszy. Akcje ofensywne nie wyglądały tym razem dobrze i tylko jedną zakończyliśmy bramką. Zdobyła ją niezawodna Martyna Wawrzyniak. Mimo, że graliśmy dwie minuty w osłabieniu po otrzymanej karze, zdołaliśmy wygrać ten mecz 1:0.

Trzeci mecz z UKS Jarząbek źle się dla nas rozpoczął bo od straconej bramki, ale to tylko zmobilizowało dziewczyny do lepszej gry. To był chyba nasz najlepszy mecz w tym turnieju. Pewne zwycięstwo 5:2 odnieśliśmy po czterech bramkach Martyny Wawrzyniak i jednej Zosi Wawrzyniak.

Ostatni mecz z UKS Żytowiecko decydował o pierwszym miejscu w turnieju. Niestety bardzo słabo zaczęliśmy ten pojedynek i po kilku minutach przegrywaliśmy 2:0. Chociaż nawiązaliśmy walkę i dziewczęta starały się z całych sił dogonić rywalki mecz zakończył się naszą przegraną 4:2.

Ta jedyna przegrana zdecydował, że nasze dziewczyny zostały zostały srebrnymi medalistkami Wielkopolskiej Ligi Unihokej. Jest to ogromny sukces, bo w tych rozgrywkach debiutowaliśmy. Dodatkowo nagrody indywidualne dostały Maria Kubzdela dla najlepszej bramkarki turnieju i Martyna Wawrzyniak dla najskuteczniejszej zawodniczki (dziewięć bramek w turnieju).

Oprócz wspaniałego pucharu i medali nagrodą jest awans do Półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek, który odbędzie się już w marcu.

Gratulacje!!!

Skład: Maria Kubzdela, Magdalena Mołoń, Karolina Miłkowska, Natalia Chudziak, Maja Dutkiewicz, Marta Dutkiewicz, Maria Wyrwińska, Martyna Wawrzyniak, Zosia Wawrzyniak i Zosia Purtak. Z powodu choroby nieobecna na turnieju, ale będąca w składzie Ania Brodniewicz.

Trenerzy: Joanna Miłkowska i Łukasz Włoch

Zapraszamy do galerii.