Chłopcy z PSSP złotymi medalistami

Wtorkowy finał Mistrzostw Poznania Chłopców w Unihokeju zakończył się ogromnym sukcesem naszej drużyny. Po wspaniałej walce do ostatnich sekund turnieju wywalczyła ona złoty medal.

W pierwszym meczu bardzo pewnie pokonaliśmy gospodarza turnieju SP 78. Drugi mecz z SP 56 był dużo słabszy w naszym wykonaniu, ale wynik 3:1 oznaczał, że w ostatnim meczu powalczymy z SP 20 o złoty medal.

Mecz zaczęliśmy dosyć słabo i po kilku minutach przegrywaliśmy 1:0, ale później zdołaliśmy wyrównać. Niestety kolejny błąd w grze obronnej naszej drużyny spowodował, że ponownie SP 20 wyszło na prowadzenie. Historia się powtórzyła i w tym przypadku bo wyrównaliśmy na 2:2. Później bardzo długo mecz był wyrównany i żadna z drużyn nie mogła zdobyć zwycięskiej bramki. Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem, na półtorej minuty przed końcem pięknym strzałem popisał się Krzysiu Matuszewski i wyszliśmy po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie. Wynik nie zmienił się już do końca meczu i po końcowym gwizdku odebraliśmy złote medale i okazały puchar. Trud włożony w treningi się opłacił, a jeszcze długo po ostatnim gwizdku nie mogliśmy uwierzyć, że zostaliśmy najlepszą drużyną w Poznaniu.

Skład zwycięskiej drużyny:

Antoni Syrysko, Marek Bąk, Stanisław Płuciennik, Tomasz Brodniewicz, Bartosz Jaźwicki, Hubert Jaźwicki, Kacper Jaźwicki, Szymon Wiśniewski, Krzysztof Matuszewski, Mateusz Matuszewski, Stanisław Parafiński, Michał Grzesiek.

Trener: Łukasz Włoch

Zapraszamy do galerii.