Konkurs Krasomówczy

16 marca humaniści z klasy drugiej mieli okazję obserwować potyczki studentów prawa w Lokalnym Konkursie Krasomówczym na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności w sprawach cywilnych, administracyjnych oraz karnych. Obserwowanie tych “rozpraw” budziło wiele emocji. Studenci posługiwali się fachowym językiem (używając między innymi łacińskich terminów) i zręcznie operowali faktami dotyczącymi sprawy oraz wieloma przepisami prawnymi, a także nawiązywali do wyroków z podobnych postępowań. Dzięki głosowaniu przeprowadzonym wśród widowni, każdy z nas mógł wspomóc swojego faworyta, choć nie łatwo było zdecydować, na kogo oddać swój głos, ponieważ poziom wśród uczestników był bardzo wyrównany. Po zakończeniu konkursu burzliwe dyskusje między nami nie miały końca – każdy chciał się podzielić swoimi spostrzeżeniami i omówić je z resztą grupy. Jest to najlepszy dowód na to, że wyjście zgodnie zaliczamy do udanych.

Marysia Kuczek

Zapraszamy do galerii.