Wielkanoc w 2B

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy uczniowie klasy 2B PSSP zorganizowali sobie wraz z wychowawczyniami wspólne śniadanie wielkanocne.

Na pięknie udekorowanym stole znalazły się tradycyjne potrawy świąteczne między innymi jajka, pyszne babki i babeczki, wędliny, domowy chleb,przystrojone  baranki.

Zgodnie z panującym zwyczajem wszyscy złożyli sobie wielkanocne życzenia, a potem postukali się jajkami.

Klasę odwiedził „Zajączek”, który zostawił wskazówki, gdzie ukrył niespodzianki. Po drodze na dzieci czekały różne zadania- zaszyfrowane wiadomości, rebusy i gimnastyczne wyzwania, z którymi drugoklasiści poradzili sobie bezbłędnie. Nagrodą za włożony trud okazały się  koszulki w kolorze wiosennej zieleni z imionami dla każdego ucznia i dla każdej pani!

Wszystkim w tym dniu było miło i wesoło.

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć nasze świąteczne prace plastyczne.

Wychowawczynie 2B