Muzykowanie flażolecistów z okazji 1050-lecia Chrztu Polski

2 kwietnia 2016 r. flażoleciści spotkali się na wspólnym muzykowaniu w poznańskiej katedrze, by uczcić 1050. rocznicę Chrztu Polski. W repertuarze małych artystów znalazły się polskie pieśni religijne i patriotyczne, a także średniowieczne melodie taneczne.
Mali muzykanci z różnych szkół i ośrodków kultury po brzegi wypełnili poznańską świątynię, zajmując miejsca w ławkach, w bocznych kaplicach, na posadzce prezbiterium, a nawet wokół ołtarza. Dzieciom towarzyszyli nauczyciele, katecheci, rodzice i dziadkowie. Spotkanie rozpoczęła pieśń „Nie bój się, wypłyń na głębię” do słów św. Jana Pawła II.
Każdy uczestnik spotkania otrzymał specjalnie przygotowany na tę okazję śpiewnik.
Na zakończenie flażoleciści wyszli na plac katedralny, gdzie przy akompaniamencie Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej zagrali najstarszą zachowaną polską pieśń żołnierską „Idzie żołnierz borem lasem”. Wykonali również średniowieczne melodie taneczne.