Zwiedzaliśmy stolicę Polski

Nikogo nie trzeba przekonywać, że stolicę Polski trzeba zwiedzić… Klasa I PSLO, wzmocniona uczniami z klasy II, udała się w tym roku na wycieczkę do Warszawy – do centrum wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych już od czasów króla Zygmunta III Wazy.

Podziwialiśmy wnętrza Zamku Królewskiego, wysadzonego w powietrze przez hitlerowskich saperów, a odbudowanego w pełni z wojennych zniszczeń dopiero w roku 1984. Byliśmy na placu Zamkowym,  na warszawskiej Starówce, wpisanej w 1980 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, podziwialiśmy okazały Pałac na Wodzie w Łazienkach, spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem i nowoczesnym Nowym Światem.

Byliśmy z wizytą w Sejmie. Wzruszaliśmy się podczas zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego oraz podczas odwiedzin na Powązkach, w tym m.in. w Kwaterze na Łączce,  miejscu pochówku żołnierzy pomordowanych przez organy bezpieczeństwa publicznego w latach 1945-56.

Na zakończenie wycieczki obserwowaliśmy jako widownia pracę prezenterki, techników i zaproszonych gości na planie programu na żywo „Świat się kręci”.

Wszystko uchwycili nasi klasowi fotoreporterzy, których zdjęcia można obejrzeć w galerii.