„Chcę być kimś!”

W dniach 18-20 marca w Poznaniu odbywały się Targi Edukacyjne połączone z Targami Książki. Jak co roku przy tej okazji można było wziąć udział w różnych wykładach oraz spotkaniach z inspirującymi ludźmi. Klasa I PSLO wraz z kilkorgiem drugoklasistów udała się tam, by wziąć udział w spotkaniu z panem Michałem Zawadką- aktorem, konferansjerem, lektorem, copywriterem, autorem książek, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Konferencja o inspirującym tytule „Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” miała potrwać ledwie godzinę. Można by pomyśleć, że w tak krótkim czasie niewiele się dowiemy i raczej nie będzie to spotkanie, które może cokolwiek w nas zmienić. Nic bardziej mylnego.

Przez cały czas trwania konferencji wszyscy byliśmy niczym zaczarowani – wsłuchani w każde słowo p. Zawadki. Podczas spotkania usłyszeliśmy mnóstwo inspirujących opowieści i cytatów, czytaliśmy książki dla trzylatków (niosące momentami głębszy przekaz niż nie jedna lektura dla dojrzałych czytelników), liczyliśmy czas, jaki codziennie dostajemy na pracę, naukę, realizację marzeń, śmiech czy relaks i wizualizowaliśmy ustalanie priorytetów w życiu przez zabawę kaszą i piłeczkami do tenisa stołowego. Choć gonił nas czas, wiedzę chłonęliśmy jak gąbki, zapatrzeni w doskonale korzystającego z wiedzy, głosu i gestów pana Zawadkę. Wyszliśmy zmotywowani do działania z niezliczoną ilością tematów do przemyśleń na cały weekend, a nawet dłużej. Przerzucając się cytatami, jakie najbardziej zapadły nam w pamięć i dzieląc się ogólnymi wrażeniami, wyszliśmy z sali konferencyjnej z szerokimi uśmiechami na twarzy. Po zakończonym spotkaniu mieliśmy też okazję do osobistej rozmowy z panem Zawadką oraz przejścia do części targów ze stoiskami uczelni, które prezentowały się tam w ramach Targów Edukacyjnych.
Wyjście było nie tylko udane, ale też bardzo inspirujące i owocne. Na długo zapamiętamy fantastyczny przekaz spotkania i rady dotyczące wykorzystywania swojego czasu i talentów. Serdecznie dziękujemy Pani Gizelskiej, dzięki której mogliśmy wziąć udział w tej konferencji.

Maria Kuczek, kl. II PSLO