Laboratorium Wyobraźni

Uczniowie klas drugich PSSP wspólnie uczestniczyli w zajęciach proponowanych przez Laboratorium Wyobraźni, zajęcia miały na celu w nowatorski sposób rozbudzić ciekawość świata, rozwijać wyobraźnię, a także zainteresować dzieci naukami ścisłymi. Uczniowie podzieleni na 3 grupy mieli okazję między innymi: przeprowadzić doświadczenia chemiczne z solami, założyć własny podwodny ogród, “wyprodukować” własną pisankę, spalić styropianowe jajko, przekonać się, że ogień może mieć rożne kolory, sprawdzić jak działa lustro weneckie, rysować kolorowe rysunki grudką lodu, wspólnie zagrać w gry interaktywne, przekonać się jak działa sonar, sprawdzić gęstość cieczy oraz wiele innych ciekawych doświadczeń. Ten wyjazd na długo zostanie w pamięci naszych drugoklasistów.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.