Udział naszych gimnazjalistek w zawodach lekkoatletycznych

Blisko 500 poznańskich gimnazjalistów z poznańskich szkół w dniu 18.05.2016 wzięło udział w zawodach lekkoatletycznych na stadionie LA Golęcin . Organizowana przez POSiR oddział MOS Gimnazjada Lekkoatletyczna to kolejna odsłona Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywanych w różnych dyscyplinach przez cały rok szkolny.

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku szkolnego wyłoni najbardziej usportowioną szkołę Poznania, stąd rywalizacja lekkoatletyczna była bardzo emocjonująca, a o wygranych decydowały ułamki sekund bądź centymetry.
Gimnazjaliści startowali w konkurencjach biegu na 100m, 300m, 100m, 100 ,110 , 80 ,200 m przez płotki, 600 m (tylko dziewczyny), 1000 m, 2000 m (tylko chłopcy ), ale również rzucali oszczepem oraz pchali kulą, skakali w dal i wzwyż. Oprócz konkurencji indywidualnych zawodnicy rywalizowali w sztafecie 4×100 metrów oraz w sztafecie szwedzkiej. Najlepsi zawodnicy w każdej konkurencji otrzymali medale. Indywidualne lokaty poszczególnych zawodników przynosiły punkty, które sumowane klasyfikowały szkoły do punktacji we współzawodnictwie. Poznańskie zawody wyłoniły również zawodników, którzy będą reprezentować miasto na finałach wojewódzkich.

Oto jak zaprezentowały się nasze uczennice:

Jadwiga Wyrwińska – 1 miejsce w biegu na 200m przez płotki (awans do etapu wojewódzkiego)

Emilia Kołyszko – 2 miejsce w skoku wzwyż ( awans do etapu wojewódzkiego)

Maria Koch  – 12 miejsce w pchnięciu kula

Magdalena Pakuła – 4 miejsce w rzucie oszczepem