Lekcja ekologii na składowisku odpadów

W poniedziałek 06.06.2016 r. 3B PGS wybrała się na nietypową lekcję ekologii na Składowisko Odpadów w Suchym Lesie. Uczniowie wraz z przewodnikiem przeszli ścieżkę edukacyjną, która ma na celu przybliżenie zasad funkcjonowania składowiska miejskiego oraz zapoznanie  młodzieży z działaniami podejmowanymi przez Zakład Zagospodarowania Odpadów na terenie miasta Poznania.

Ścieżka edukacyjna składa się z kilku przystanków i wyposażona została w tablice informacyjne przedstawiające poszczególne zagadnienia z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Uczniowie zapoznali się również z metodami pozyskiwania energii elektrycznej z odpadów oraz mieli okazję obserwować jak działają urządzania w Laboratorium energii odnawialnej.

Pod koniec wycieczki wszyscy uczniowie wraz z wychowawczynią weszli na ogromną wagę i okazało się, że cała klasa 3b PGS waży 2160 kg!

Zapraszamy do galerii.