Na tropie Borejków!

Klasa 1c PGS przemierzyła Poznań szlakiem rodziny Borejków!  Mieliśmy okazję zobaczyć dobrze znane miejsca z zupełnie innej perspektywy. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Opery – to tutaj rozegrały się sceny opisane w „Opium w Rosole”. Nietrudno było sobie wyobrazić co się działo, gdy  Genowefa Bombke vel Sztombke pomacała lodowatą rączką łysinę pana dyrygenta. Następnie udaliśmy się do Kościoła Dominikanów, do którego uczęszczają Borejkowie. To właśnie w  nim odbywały się wszystkie chrzty i śluby bohaterów Jeżycjady. Odnaleźliśmy również ulicę Roosevelta i kamienicę z numerem 5! Minęliśmy szpital im. Fr Raszei – w tym miejscu Gizela była opatrywana po postrzale, był operowany Krzysio – wnuk pana Paszkieta, tutaj Mamert Kowalik wyciągał żarówki z buzi Józinka i Ignasia. Zmęczeni, ale zadowoleni zgodnie stwierdziliśmy: trzeba powtórzyć spacer! Trzeba przeczytać więcej książek Musierowicz!

Fotorelacja w galerii – zapraszamy!