Wycieczka do Krakowa klasy 1b i 1c

W poniedziałek 13 czerwca klasa 1b i 1c wyruszyła na wycieczkę do Krakowa i okolic. Naszą wspólną wyprawę zaczęliśmy od wizyty w Kopalni Soli w Wieliczce, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Mogliśmy zobaczyć piękne komory, w tym najpiękniejszą Kaplicę św. Kingi. Niesamowite podziemne jeziora, unikalne rzeźby solne. Następnego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Spacerowaliśmy  Drogą Królewską. Zobaczyliśmy: Pomnik Grunwaldzki, mury obronne i Barbakan, Stary Rynek, Sukiennice, kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza,uniwersytet, Planty, Pałac Biskupi, Wzgórze Wawelskie – katedrę na Wawelu, krypty,dzwon Zygmunta. W środę 15 czerwca udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy tam Jaskinię Łokietka, Zamek w Pieskowej Skale i Ojców. Oprócz zwiedzania i podziwiania piękna przyrody, spędzaliśmy wieczory bardzo aktywnie. Grając w siatkówkę i piłkę nożną. Udało się również ognisko, a przy nim wspólne śpiewy i zabawy. Zapraszamy do galerii.