IV Dzień Matematyki

Dnia 23 czerwca odbył się IV Dzień Matematyki dla uczniów szkoły podstawowej. Za poszczególne konkurencje uczniowie zdobywali punkty dla klasy, można było zdobyć 5, 3 lub 2 punkty. Uczniowie uczestniczyli w dziesięciu następujących konkurencjach:

1) Skojarzenia matematyczne.

2) Potrawa matematyczna.

3) Najwyższa, stabilna bryła.

4) Jeden z dziesięciu.

5) Recytacja liczby π.

6) Kalambury matematyczne.

7) Sudoku.

8) „Piosenka – wiersz”.

9) Słowa na literę π.

10) Rebusy.

Jak co roku najwięcej emocji wzbudził konkurs „Jeden z dziesięciu”. Najlepszy wynik uzyskała Weronkia Pierz z klasy VI. Drugie miejsce zdobył Przemysław Pers z klasy VI, a trzecie Adam Urbański z klasy IVa. Wszystkie konkurencje zostały nagrodzone. Największą liczbę punktów zdobyła klasa VI. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.