Teatr Nowy od kuchni

Gdy idziemy do teatru interesuje nas przede wszystkim sztuka, gra aktorska, scenografia i to, co wyniesiemy dla siebie z przedstawienia. Ale czy wiemy jak ciężka jest praca w teatrze? Klasa 3c PGS postanowiła odwiedzić Teatr Nowy w Poznaniu i zobaczyć jak to miejsce  wygląda od kuchni. Po pierwsze w budynku mieści się jedyna w swoim rodzaju sznurownia, dzięki której panowie z obsługi mogą zmieniać dowolnie scenografię i oświetlenie. W teatrze mieszczą się aż trzy sceny, na których regularnie odbywają się przedstawienia. Oprócz technicznych elementów teatru młodzież zwiedziła także perukarnię i garderoby aktorskie. Ponieważ nie mogło zabraknąć atrakcji Emilka mierzyła perukę, którą na scenie nosi aktorka grająca  Marylin Monroe, a Kuba osobiście sprawdził czy sztuczna krew wygląda prawdziwie. Teraz wizyta w teatrze nie będzie tylko oglądaniem przedstawienia, ale również miejscem dobrych wspomnień.
Za ciekawe oprowadzenie nas po teatrze dziękujemy panu Markowi Grześkowiakowi.