Kup Pan szczotkę!

Fundacja Pomocy Humanitarnej “Redemptoris Missio” rozpoczyna Akcję „Kup Pan szczotkę!”.
Nowych nawyków najłatwiej nauczyć dzieci. Jeśli przeniosą ten zwyczaj do domu, może i ich rodzice przekonają się do mycia zębów. Bieda i choroby są największym utrapieniem Kameruńczyków. W miejscowości Abong – Mbang istnieje polski gabinet stomatologiczny. Dentysta – wolontariusz fundacji jest jedynym stomatologiem w promieniu 200 km.
Aby działania dentystów miały sens, Fundacja „Redemptoris Missio” prowadzi Akcję „Kup Pan Szczotkę”. Zbieramy szczotki i pasty do zębów, które trafiają do ośrodków misyjnych w Afryce. W roku 2014 w ramach pierwszej edycji Akcji wysłaliśmy do Afryki 25 tys. szczoteczek i past do zębów.  Szczotki trafiły do Tanzanii, Kamerunu, RPA i Republiki Środkowej Afryki. Dzieci myły zęby w szkole, a na koniec roku w ramach nagrody dostały swoje szczoteczki do domu. Niestety zapasy misjonarzy właśnie się wyczerpały. Dlatego Szkolne Koło Wolontariatu zachęca wszystkich do przyłączenia się do akcji „Kup Pan szczotkę!”.
Pasty i szczoteczki można przynosić do sali 201 od wtorku 4 października.
Ewa Dojaś-Łukomska