Zakończenie Ratajskich Igrzysk Olimpijskich 2016

W piątkowe przedpołudnie odbyło się uroczyste zakończenie RIO 2016. Uświetnili ją polscy olimpijczycy, dyrektorzy ratajskich szkół, przedstawiciele Rady Osiedla, medaliści RIO 2016, ich nauczyciele i uczniowie ratajskich szkół.

W trakcie zakończenia dokonano dekoracji w konkurencjach lekkoatletycznych (skok w dal i 60 m) oraz w strzelectwie z karabinu pneumatycznego. W skoku w dal medale odebrali nasi uczniowie: Maria Stryczyńska, Ela Abai, Michał Sidor, Maria Wyrwińska, Lidia Ratajczak, Paweł Winter, Karol Wróblewski, Krzysztof Buchnajzer i Etienne Brotier. W konkurencji biegu na 60 m medale odebrali Natalia Podemska i Jan Milanowski, a w strzelectwie Marta Baranowska, Maria Niemczyk i Michał Snopek. Była również nagroda dla najmłodszego uczestnika RIO 2016, a był nim Szymon Włoch z 2c PSSP.

Tegoroczne igrzyska zakończyły się wielkim sukcesem Zespołu Szkół Salezjańskich, na których zdobyliśmy najwięcej medali ze wszystkich uczestników. Już za dwa lata kolejna edycja.

Gratulujemy naszym sportowcom!

Nauczyciele wychowania fizycznego