,,Kilkanaście zadań, o których nie wiedzieliście, że o nich nie wiedzieliście

Niejedno zadanie matematyczne kryje w sobie specyficzny urok; ma bardzo krótkie rozwiązanie, ale wpaść na to rozwiązanie jest wcale niełatwo lub wręcz bardzo trudno. Często rozwiązanie takie jest jednocześnie i pomysłowe i bardzo ładne. Zdarza się, że kryje ono za sobą pewne nawiązania do metod matematyki wyższej.

O kilkunastu takich zadaniach, z różnych dziedzin matematyki, dowiedzieli się nasi uczniowie z gimnazjum i liceum, którzy we wtorek 18 października 2016 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza wzięli udział w wykładzie otwartym pt.: ,,Kilkanaście zadań, o których nie wiedzieliście, że o nich nie wiedzieliście” z cyklu wykładów dla młodzieży „Po indeks z Pitagorasem”.

Wykład wygłosił dr Krzysztof Ciesielski, pracownik Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wykład był transmitowany na żywo w internecie.

 

Agnieszka Leśniewicz

Zapraszamy do galerii.