“Geometria w muzyce”

W dniu 20 października 2016 roku w Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu odbył się wykład popularnonaukowy „Geometria w muzyce”, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum.

Spotkanie z matematyką i muzyką poświęcone było przekształceniom geometrycznym i ich odpowiednim analogiom występującym w kompozycjach wielkich mistrzów: Mozarta, Pachelbela i Bacha.

Podczas wykładu nasi uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć na żywo rozmaite muzyczne translacje, symetrie oraz obroty.

Wykład był elementem cyklu ,,Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce” (część projektu „Potęga matematyki”).

Organizatorzy wykładu to: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu, Poznańska Fundacja Matematyczna oraz Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Agnieszka Leśniewicz

Fotorelacja w galerii.