Projekt “Podróże małe i duże”

Metoda projektów w dużym stopniu angażuje ucznia w procesie zdobywania wiedzy. Praca badawcza opiera się na aktywnym, kreatywnym szukaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. W tym roku szkolnym klasa 3a i 3b PSSP biorą udział w projekcie “Podróże małe i duże” – dzieci pytają, szukają rozwiązań  i odpowiadają na wszelkie pytania związane z tematyką podróży. Stworzyliśmy już plakaty przedstawiające naszą aktualną wiedzę, zrobiliśmy plan naszych poszukiwań oraz rozpoczęliśmy pracę badawczą. Pierwszym miejscem, w którym zdecydowaliśmy się szukać odpowiedzi, była Brama Poznania. Wzięliśmy udział w warsztatach pt,. “Podróże przez wieki”. Dowiedzieliśmy się, jakimi środkami transportu dysponowali ludzie w dawnych czasach, a jakimi dysponujemy teraz.
Ruszamy do dalszych poszukiwań!

Monika Abai, Martyna Kaczmarek

img_20161013_1004371

img_20161013_1011231