Licytacja Wartości

Sprawdzony sposób na osiągnięcie szczęścia w życiu jest poszukiwany od wieków. Podjęli się tego zadania także gimnazjaliści z klasy 2c i 3b. Na początku października brali udział w wyjątkowej licytacji wartości. Zasady były proste. Każdy miał tę samą sumę pieniędzy, którą mógł przeznaczyć na losowo pojawiające się wartości, jakie jego zdaniem przynoszą szczęście, np. zdrowie, kochająca rodzina czy uznanie innych. Choć to tylko gra, uczniowie przypomnieli sobie ważne prawdy życiowe: dla każdego szczęście oznacza coś innego, trzeba się bardzo starać, by zdobyć to, na czym nam zależy. Młodzież stwierdziła także, że jeśli potrafimy dzielić się wartościami, które mamy, inne “przychodzą” same, a także, że na miłość zawsze warto czekać. Lekcja pozwoliła zatem zrealizować również cele wychowawcze.

Maria Grzebyta-Kropska, Małgorzata Matwijów