Tydzień Konstytucyjny

Osiemnastego października w ramach Tygodnia Konstytucyjnego naszą szkołę odwiedził Pan Grzegorz Sikorski, który jest radcą prawnym, aby poprowadzić dla maturzystów oraz kilku uczniów klasy 3b PGS, lekcję o najważniejszym dokumencie w naszym państwie. Zajęcia miały przybliżyć nam konstytucję i pokazać jej praktyczne zastosowanie. Dzięki temu zrozumieliśmy, że nie jest ona jedynie zbiorem pustych słów, które nie będą nas dotyczyły jeżeli nie będziemy studiować prawa. Pan Sikorski opowiadał nam o wszystkim w bardzo przystępny sposób cierpliwie odpowiadając na pytania i zachęcając do czynnego udziału w lekcji, dzięki czemu dosyć szybko sami doszliśmy do tego, że nawet podczas kontroli biletów w tramwaju czy autobusie jesteśmy chronieni przez prawa konstytucyjne. W trakcie zajęć spróbowaliśmy też zmierzyć się z obowiązkami Trybunału Konstytucyjnego analizując sprawy, którymi się on zajmuje. Chyba nikt z nas nie przypuszczał, że tak trudno jest czasem określić co jest zgodne z prawem, a co nie… Zdecydowanie jednak warto było wziąć udział w tych warsztatach, ponieważ pogłębiliśmy naszą wiedzę oraz zmieniliśmy nasze spojrzenie na prawo i zawody z nim powiązane.

Zapraszamy do galerii.