Korowód Świętych

W poniedziałkowy wieczór, 31 października, w centrum Poznania wyruszył Korowód Świętych. Niektórzy uczniowie naszej Szkoły brali w nim udział, więc postanowili przebrać się za ulubionego Świętego. Nie zabrakło także Aniołów Stróżów, którzy pilnowali porządku i wskazywali ludziom drogę (do nieba).

Idąc ulicami miasta, uczestnicy korowodu mogli zapoznać się z historią życia kilku Świętych: św. Wojciecha, św. Joanny Beretty Molli oraz bł. Edwarda Kaźmierskiego (jednego z Błogosławionych Piątki Poznańskiej). Kilkoro uczniów reprezentowało Patronów naszej Szkoły i czuwali oni nad ziemią z prochami bł. Edwarda Kaźmierskiego, który jechał… samochodem wraz z relikwiami św. Wojciecha i św. Joanny Beretty Molli. Podczas korowodu świętych towarzyszył śpiew, a także taniec Poloneza, który wprowadził wszystkich uczestników do bazyliki farnej. Korowód zakończył się Balem Wszystkich Świętych oraz niebiańskimi warsztatami, na które zaproszone były szczególnie dzieci. W tym czasie we Farze trwało czuwanie przy relikwiach świętych

Uczestnicy korowodu świętych pokazali, że święci żyją wśród nas, bo „gdzie można dzisiaj Świętych zobaczyć? Są między nami w szkole i w pracy”.

Zapraszam do galerii.

Marta Czajka