“Pierwszaki i zwierzaki”

Od kilku tygodni nasi kochani pierwszoklasiści realizują projekt            pt: „Domowe zwierzaki”. W trakcie jego wdrażania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat domowych pupili, a rozbudzona dziecięca ciekawość sprawiła, że pojawiły się nurtujące pytania typu: „Jak pies wygląda w środku?” „Czy koty jedzą myszy i polują na gołębie?”, „Czy pies płacze?”, „Czy na świecie jest więcej psów czy kotów?” Idąc tym tropem, szukaliśmy odpowiedzi w rozmowie z lekarzem weterynarii Panią Anną Adamską, podczas naszej wizyty w gabinecie weterynaryjnym „Amicus”. Ponadto, zaprosiliśmy do naszej klasy Panią Agnieszkę, zajmującą się szkoleniem psów w zakresie dogoterapii, która wraz z dwójką swoich pomocników, psami rasy golden retriever Arią i Luną, pokazała nam, ile radości i korzyści niesie ze sobą obcowanie z czworonogiem. Podczas zajęć, nawet dzieci, które na co dzień boją się małych psów, przełamały swój lęk i z radością bawiły się z psiakami.

Joanna Zakrzewska

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.