Myśl w ruchu

Od czerwca do listopada 2016 roku, uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu, biorą udział w projekcie „Empatia przez ruch” w ramach programu „Myśl w ruchu 2016”. Projekt realizuje Fundacja Sens Ruchu we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie. 

Uczestnicy projektu, oprócz zajęć praktycznych z różnych technik ruchowych m.in. GAGA, Kontakt improwizacja, mają okazję poznać wybrane zagadnienia z historii tańca współczesnego, obejrzeć spektakle tańca na żywo oraz filmy o tańcu. Podczas zajęć pracowaliśmy również z obiektem, przestrzenią i twórczą zmianą jej znaczenia.  Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z tańcem współczesnym poprzez ukazywanie go w szerszym kontekście, jako równorzędną dziedzinę sztuki.

Zajęcia odbywają się w środy od 9.05 do 11.45 i w czwartki od 16.00 do 17.30.

Zapraszamy do galerii.