Brąz w pierwszym finale

W miniony piątek w sali SP 78 odbył się turniej finałowy Mistrzostw Miasta Poznania w Unihokeju  Dziewcząt. Pierwszy mecz z SP 19 był rewanżem za finał turnieju rozgrywanego w ramach RIO 2016, który przegraliśmy 2:0. Mecz zaczęliśmy niezłą grą i sytuacjami bramkowymi, ale to przeciwniczki zdobyły gola. Później dwie nasze bramki i byliśmy blisko zwycięstwa. Niestety na minutę przed końcem straciliśmy gola na 2:2 i zdobyliśmy tylko 1 punkt.

Drugi mecz to natomiast rewanż za mecz z turnieju półfinałowego, który przegraliśmy 3:1. Rewanż nie był łatwy, ale końcowy wynik pokazał, że wcześniejsza porażka to był przypadek. Wygraliśmy 7:3 po kilku bardzo dobrych, zespołowych akcjach zakończonych dobrymi strzałami.

Ostatni mecz z SP 85 decydował o miejscu jakie zajmiemy na koniec turnieju. Niestety przeciwniczki były lepsze i wygrały.

Choć pozostał niedosyt, to III miejsce i brązowe medale to też duży sukces. Gratulujemy strzelonych bramek, dobrych interwencji w obronie, obronionych strzałów i celnych podań. Teraz dziewczynki rozpoczynają walkę w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja. Życzymy powodzenia.

Skład drużyny:

Karolina Miłkowska, Zofia Wawrzyniak, Matylda Kubiak, Zuzanna Jachowska, Barbara Brzezińska, Julianna Gosławska, Ela Abai, Gosia Winter, Weronika Krygier, Natalia Bożek, Julia Kawecka i Zofia Rudnicka.

Trener: Łukasz Włoch

Fotorelacja w galerii.