Unihokej Łączy Dzieci

Unihokej Łączy Dzieci to nazwa projektu finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego głównym wydarzeniem jest turniej pod tą samą nazwą, którego finał odbył się w Katowicach. Po raz drugi z rzędu dziewczynki z Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej awansowały do tych prestiżowych rozgrywek.

W drodze do Katowic zwiedziliśmy Hydropolis we Wrocławiu, aby pogłębić naszą wiedzę o wodzie. Następnie ruszyliśmy na Śląsk. Dzięki gościnności nauczycieli z Rudy Śląskiej nocowaliśmy w tamtejszej szkole. Od rana w sobotę rozpoczęły się mecze z najlepszymi drużynami w Polsce. Nie było na tym turnieju łatwych spotkań i w każdym musieliśmy bardzo walczyć aby nawiązać walkę. W grupie zajęliśmy trzecie miejsce i w drugim dniu rozgrywek walczyliśmy o miejsca 9 – 12.

W sobotnie popołudnie, które mieliśmy już wolne wybraliśmy się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Myślę, że dziewczęta długo jeszcze będą wspominały spotkanie z Żyrafami.

W niedzielę od rana kolejne mecze i dość pechowe dwie porażki. Jedna w stosunku 2:1, a druga to przegrana po rzutach karnych, których nerwy wzięły górę nad umiejętnościami.

Na koniec pojechaliśmy do Szopienic na wręczenie nagród. Mimo 12 miejsca w turnieju na 16 drużyn i tak odebraliśmy dwie bardzo cenne nagrody. Karolina Miłkowska otrzymała nagrodę Fair Play za to, że w jednym z meczy przyznała, że padła bramka, której sędzia nie zauważył. Natomiast Basia Brzezińska dostała nagrodę dla Najlepiej Asystującej Zawodniczki turnieju.

Cały ten wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie finansowe wsparcie Rady Rodziców. Taki wyjazd, to spore koszty i zapewne spora grupa uczennic nie pojechałaby na te zawody gdyby nie dofinansowanie rodziców. Dziewczęta bardzo dużo się nauczyły podczas takiego wyjazdu, a wspomnienia pozostaną na pewno na długo. I za to bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom.

Skład drużyny:

Barbara Brzezińska, Karolina Miłkowska, Zofia Wawrzyniak, Matylda Kubiak, Maja Dutkiewicz, Marta Dutkiewicz, Julianna Gosławska, Zuzanna Jachowska (wszystkie 6A PSSP), Ela Abai, Małgorzata Winter, Zosia Rudnicka, Nadia Antkowiak, Natalia Bożek, Krygier Weronika (wszystkie 5 B PSSP) i Ania Brodniewicz z I C PGS.

Pomagały nam podczas wyjazdu również dwie dziewczyny z PGS: Martyna Wawrzyniak i Michalina Ratajczak.

Opiekunowie: Joanna Miłkowska i Łukasz Włoch

Fotorelacja w galerii.