„Rozwinięcie dziesiętne, liczby p-adyczne i dziurawy zbiór Cantora”

O zaletach i pewnych wadach nieskończonych rozwinięć liczb w systemie dziesiętnym i dwójkowym, liczbach 2-adycznych jako liczbach o nieskończonych rozwinięciach na lewo od przecinka oraz o dwóch wizualizacjach zbioru liczb 2-adycznych przy pomocy figur, które ,,składają się głównie z dziur” dowiedzieli się uczniowie naszego gimnazjum, którzy uczestniczyli dnia 6 grudnia 2016 roku w kolejnym wykładzie dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem” na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Wykład zatytułowany ,,Rozwinięcie dziesiętne, liczby p-adyczne i dziurawy zbiór Cantora” wygłosił pan dr hab. Jerzy Grzybowski, pracownik Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Potęga Matematyki.

https://www.wmi.amu.edu.pl/pl/wyklady-otwarte/galeria-2/6-grudnia-2016-r#

Zapraszamy do galerii.