Lekcja o Wietnamie w klasach trzecich PSSP

Każdy, kto ma młodsze rodzeństwo, zgodzi się na pewno ze stwierdzeniem, że dzieci zadają wyjątkowo trudne pytania. Co więcej, są bardzo dociekliwe i nie dają się zbyć niesatysfakcjonującymi ich odpowiedziami. Mimo to, razem z Łukaszem postanowiliśmy sprawdzić się w roli nauczycieli i poprowadzić dla młodszych kolegów i koleżanek lekcję o Wietnamie.

Wszystko zaczęło się od tego, że pani Katarzyna Latos zaproponowała nam przygotowanie prezentacji o społeczeństwie i kulturze Wietnamu dla młodszych klas, które poznają w tym roku różne kraje świata. Bez zastanowienia zgodziliśmy się i rozentuzjazmowani rozpoczęliśmy pracę nad prezentacją. Cały czas mieliśmy na uwadze to, kim są nasi odbiorcy, co okazało się ciekawą próbą umiejętności tworzenia prostych, ale interesujących wypowiedzi.

Po dopięciu wszystkiego na ostatni guzik, udaliśmy się do podstawówki poprowadzić naszą lekcję. Na nasze szczęście trzecioklasiści okazali się bardzo zainteresowani przygotowaną przez nas prezentacją. Dzięki ich otwartości i zaangażowaniu lekcja ta nauczyła czegoś nie tylko dzieci, ale też nas. Co prawda pojawiły się trudne pytania, których po prostu nie przewidzieliśmy, ale wspólnymi siłami rozwialiśmy wszelkie wątpliwości młodszych kolegów.

Na koniec, w podziękowaniu za prezentację otrzymaliśmy od trzecioklasistów drobne upominki i piękne laurki, dzięki którym przez długi czas nie zapomnimy o tym niezwykłym doświadczeniu.
Bardzo dziękujemy, że mogliśmy wziąć udział w tej inicjatywie i spojrzeć na lekcję z perspektywy nauczyciela. Przekonaliśmy się, że choć jest to trudna praca, niesie za sobą wiele satysfakcji i radości.

Marysia Kuczek i Łukasz Frasunkiewicz

Zapraszamy do galerii.