Na finał do Konina

W poniedziałek 12 grudnia drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum rozegrała Turniej Półfinałowy Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeju. I trzeba przyznać, że nie było nam łatwo, dlatego że dzień wcześniej graliśmy w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja bardzo ciężkie mecze z drużynami z Niechanowa, Gułtów i Gorzyc Wielkich.

Ale zależało nam tak bardzo na awansie, że musieliśmy zapomnieć o kontuzjach i zakwaszonych mięśniach. W pierwszym meczu trafiliśmy na gospodarza turnieju, który na początku meczu zmusił nas do obrony i zdobył bramkę po naszym błędzie. Na szczęście dziewczyny się nie podłamały i szybko wyrównały. Później to my byliśmy stroną dominującą, ale niestety to rywalki zdobyły bramkę po kontrze. Do ostatnich sekund meczu chcieliśmy przynajmniej zremisować, ale zabrakło nam czasu. Drugi mecz był niezwykle ważny, bo musieliśmy wygrać. Rywalizowaliśmy z drużyną z Drawska, która rok temu dotarła aż do finału. Nie graliśmy dobrze, ale na szczęście bardzo skutecznie. Wygraliśmy zdecydowanie 4:1 i ostatni mecz miał zdecydować o tym, czy awansujemy do finałowej czwórki. Naszymi rywalkami były reprezentantki gimnazjum z Brudzewa. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i nie straciliśmy żadnego gola. Do tego byliśmy skuteczni pod bramką rywalek i zwyciężyliśmy 3:0. Awans do Finału Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Koninie! Ogromna radość i zadowolenie mimo ogromnego zmęczenia.

Gratulacje dla całej drużyny! W sporcie drużynowym nasza szkoła do tej pory takiego sukcesu nie osiągnęła!

Wyniki:

PGS – Gim Kębłowo 1:2 (bramka Marta Wiśniewska)

Gim Drawsko – PGS 1:4 (bramki Marta Wiśniewska i Maja Gosławska x 3)

PGS-Gim Brudzew3:0 (bramki Marta Wiśniewska x 2, Maja Gosławska)

Skład:

Maria Kubzdela, Maria Wyrwińska, Natalia Chudziak, Magda Mołoń, Lidka Ratajczak, Martyna Wawrzyniak, Jadwiga Wyrwińska, Marta Wiśniewska, Monika Michniak, Maja Gosławska, Ania Kolecka, Liwia Skorosz, Gosia Mizerska i Agnieszka Bajer.

Trener: Łukasz Włoch

Fotorelacja w galerii.