Z wizytą w stolicy…


13 grudnia – godzina 4:15 – zbiórka na dworcu głównym w Poznaniu, by parę minut później wyruszyć do Warszawy. W planach –
  wizyta w Sejmie i na warszawskiej giełdzie.

Poza planem??? Awaria systemu na dworcu głównym w Poznaniu, drobne opóźnienie pociągu i … demonstracja na ulicach Warszawy…

Poranek był ciężki, ale wszyscy zgodnie z listą obecności stawiliśmy się na PKP, skąd wyruszyliśmy do Warszawy. W pociągu – ciepło i przyjemnie. Podróż minęła szybko.

Stolica przywitała nas ujemną temperaturą  i pięknym słońcem. Szybkie śniadanie i spacer na Wiejską, gdzie zwiedziliśmy budynek Sejmu. Mieliśmy też okazję (z galerii) przysłuchiwać się obradom. Frekwencja posłów – niewielka 🙂

Następnie spacer  pięknie przyozdobionymi ulicami Warszawy aż na Krakowskie Przedmieście. W drodze na giełdę zatrzymaliśmy się przy pałacu prezydenckim i Grobie Nieznanego Żołnierza. Są miejsca, obok których nie można przejść obojętnie.

A na giełdzie – pogłębialiśmy wiedzę o lokatach, obligacjach, papierach wartościowych i  domach maklerskich.

Już wtedy dobiegła nas informacja o awarii systemu na dworcu w Poznaniu i wielogodzinnych opóźnieniach pociągów… Nie wiedzieliśmy, czy uda nam się wrócić do Poznania… Najpierw jednak musieliśmy dojść na warszawski dworzec, a to nie było wcale takie proste. Drogę przecięła nam demonstracja KOD-u, która trochę nas zatrzymała. Daliśmy jednak radę.

Pociąg do Poznania przyjechał prawie 🙂 planowo i z niewielkim opóźnieniem dotarliśmy do naszego miasta.

Zapraszamy do galerii.