Mistrzostwo Województwa

W poniedziałek 19 grudnia odbył się w Koninie Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Dziewcząt. Poznań na tych zawodach reprezentowała drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum. Jechaliśmy tam z dużymi nadziejami na medal, ale nie wiedzieliśmy jak grają pozostałe drużyny i do końca nie wiadomo było na co nas stać.

W pierwszym meczu walczyliśmy z drużyną z Gimnazjum w Kębłowie. Niedawno przegraliśmy z nimi 2:1, ale tym razem to my rozpoczęliśmy od prowadzenia 2:0. Niestety słabszy fragment w naszej grze wykorzystały rywalki i doprowadziły do remisu. Do końca meczu obie drużyny stworzyły po kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, ale wynik już się nie zmienił.

Kolejnym rywalem były zawodniczki z Gimnazjum nr 6 w Koninie. Wiele z nich to trenujące piłkarki nożne i nie był to dla nas łatwy mecz ze względu na agresywną postawę gospodyń turnieju. Mecz obfitował w faule i wszystkie dziewczyny mocne je odczuły. Na szczęście nie przeszkodziło nam to w zwycięstwie aż 5:3. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale niestety zdarzyła nam się chwila dekoncentracji i niepotrzebnie straciliśmy trzy bramki.

Ostatni mecz decydował o wyniku końcowym. Nasze zwycięstwo dawało nam złoto, remis również, ale porażka mogła spowodować spadek aż na trzecie miejsce. Mecz rozpoczął się od świetnej akcji zakończonej strzałem Moniki Michniak i już w 14 sekundzie meczu prowadziliśmy 1:0. Niestety zamiast strzelić kolejne bramki i zniechęcić rywalki do gry, pozwoliliśmy im narzucić swój styl gry i straciliśmy najpierw jedną bramkę a w trzeciej tercji drugą. Końcówka meczu to wielkie emocje i nerwy. Na szczęście na ławce rezerwowych mamy również bardzo dobre zawodniczki i wchodząca z niej Martyna zdobyła bramkę na 2:2. Wynik się nie zmienił i nasze dziewczyny zostały Mistrzyniami Wielkopolski. Wspaniały sukces, ogromna radość i zadowolenie!

Jako drużyna dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszych wyjazdów na zawody, bez którego te sukcesy nie byłyby możliwe.

Warto podkreślić też, że tegoroczne bardzo dobre wyniki sportowe są efektem udziału naszych dziewcząt w zajęciach prowadzonych w ramach projektu „KLUB” finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Skład drużyny:

Marta Wiśniewska, Jadwiga Wyrwińska, Monika Michniak, Agnieszka Bajer, Maja Gosławska, Gosia Mizerska, Liwia Skorosz, Anna Kolecka, Martyna Wawrzyniak, Maria Wyrwińska, Maria Kubzdela, Natalia Chudziak, Magdalena Mołoń i Lidia Ratajczak.

Trenerzy: Joanna Miłkowska i Łukasz Włoch

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.