Projekt „KLUB” w UKS Salezjanie

Dzięki udziałowi naszego szkolnego klubu sportowego w projekcie „KLUB”, który był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, otrzymaliśmy środki na prowadzenie zajęć oraz na zakup niezbędnego sprzętu sportowego.

W zajęciach prowadzonych w ramach projektu uczestniczyło 60 dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Podnieśli oni znacząco swoje umiejętności, głównie technikę podania i przyjęcia piłki, technikę strzału do bramki, technikę prowadzenia piłeczki. Ważną częścią prowadzonych zajęć było  doskonalenie umiejętności taktycznych w grze oraz kształtowanie najważniejszych cech motorycznych.

Mieli także okazję trenować i grać nowym sprzętem zakupionym również ze środków MSiT. Była to dla nich wielka zachęta do włożenia większego wysiłku w treningi i mecze.

Zajęcia przygotowały ich do wielu startów w zawodach międzyszkolnych i międzyklubowych takich jak:

  • Mistrzostwa Poznania,
  • Mistrzostwa Wielkopolski,
  • Unihokej Łączy Dzieci – eliminacje regionalne i finał ogólnopolski,
  • Wielkopolska Liga Unihokeja w kategorii Dzieci,
  • Wielkopolska Liga Unihokeja w kategorii Młodziczek,
  • Wielkopolska Liga Unihokeja w kategorii Juniorek Młodszych.

Trzeba podkreślić, że realizacja projektu „KLUB” była możliwa dzięki współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki, UKS Salezjanie Poznań i Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu.

Zapraszam również do galerii prezentującej nasze działania.