Klasa 1A PGS w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Dwunastego grudnia w poniedziałek mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Klasa była podzielona na dwie grupy, ale wszyscy widzieli to samo, tylko w innym czasie. Zajęcia składały się z trzech części o różnej tematyce:

W jednej z nich poznawaliśmy zjawiska fizyczne poprzez zabawę. Widzieliśmy między innymi tak zwaną ciemnię, która pozwala na obserwację zjawisk związanych ze światłem, wahadło Newtona i wiele innych z takich dziedzin nauki jak hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm.
W mobilnym planetarium oglądaliśmy film dotyczący zjawisk zachodzących w kosmosie.
Oraz budowaliśmy roboty z klocków lego, które następnie rywalizowały ze sobą ma specjalnej planszy.

Anna Czuchta

Całe zajęcia były ciekawe i nasza klasa chętnie by tam wróciła a tymczasem zapraszamy do galerii.