Słówko …

Kochani Byli Wychowankowie!
Już za kilka dni będziemy obchodzić dzień narodzin dla nieba św. Jana Bosko. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie co dla mnie uczynił Ksiądz Bosko, co zmienił w moim życiu.
Ksiądz Bosko to taki święty obok, którego nie da się przejść obojętnie. Kochani wystarczy poczytać co inni wielcy tego świata napisali o nim. Poniżej umieszczam słowa Papieża Franciszka oraz Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie zachęcam was do modlitwy. Na stronie duszpasterstwa “Don Bosco” można znaleźć nowennę ku czci św. Jana Bosko- to tylko dziewięć dni a owoce gwarantowane!!!
Dobrego tygodnia Kochani!!

” Żywa jest w Kościele pamięć o św. Janie Bosko jako Założycielu Zgromadzenia Salezjańskiego, Córek Maryi Wspomożycielki, Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników i Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki oraz jako ojcu teraźniejszej Rodziny Salezjańskiej. Żywa jest również w Kościele jego pamięć o nim jako świętym wychowawcy i pasterzu młodzieży, który otworzył drogę świętości młodzieżowej, który zaproponował metodę wychowania będącą równocześnie duchowością, który przyjął od Ducha Świętego charyzmat dla czasów współczesnych”
Papież Franciszek

“Według [Świętego] wychowanie wymaga szczególnej postawy wychowawcy i całego zespołu sposobów i poczynań, opartych na przekonaniach płynących z rozumu i wiary, które kierują działaniem wychowawczym. W centrum tej wizji znajduje się „pasterska miłość”, o której [Ksiądz Bosko] tak mówi: „Praktyka systemu prewencyjnego bez reszty opiera się na słowach św. Pawła: Miłość łaskawa jest, cierpliwa jest, wszystko znosi, wszystko przetrzyma”. Ona to usposabia do miłowania młodego człowieka bez względu na stan, w jakim się znajduje, by doprowadzić go do pełni człowieczeństwa objawionej w Chrystusie, by dać mu świadomość i możność życia jako uczciwy obywatel, jako dziecko Boże”
Święty Jan Paweł II

Ewa Dojaś-Łukomska