Dzień matematyki

Dzień matematyki dla uczniów gimnazjum został zainicjowany w tym roku, mamy nadzieję kontynuować go w kolejnych latach. Uczniowie klas gimnazjalnych podczas dwóch godzin lekcyjnych rozwiązywali zadania w grupach: ORYGAMI MODUŁOWE, ZADANIA LOGICZNE, FIGURY MAGICZNE, LABIRYNT, PODZIAŁ CAŁOŚCI, SUDOKU. Następnie spotkali się w holu, aby odsłuchać wykładu doktora W. Matysiaka na temat :„Zastosowania matematyki”.
W piątek odbyło się podsumowanie wydarzenia, a także rozdanie nagród.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyły następujące klasy:
SUDOKU – 2c
ORYGAMI MODUŁOWE – 3b
ZADANIA LOGICZNE – 2c
FIGURY MAGICZNE – 3a
PODZIAŁ CAŁOŚCI – 2c
W kategorii LABIRYNT wszystkie klasy zdobyły tyle samo punktów.
Najwięcej punktów zdobyła klasa 2c, która uzyskała tytuł najlepszej KLASY GIMNAZJALNEJ w tym dniu.
Gratulujemy i zapraszamy do galerii.