„Dzień Współpracy 2017” z Uniwersytetem Przyrodniczym

16 lutego 2017 r. klasa 1 PSLO wraz wychowawczynią wzięła udział w wykładach i warsztatach organizowanych przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wydarzenie to odbyło się w ramach podpisanej przez szkołę współpracy z uczelnią, mającej na celu umożliwienie licealistom udziału w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach.

Nasi uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Pieniądze to styl życia” dr M. Węgrzyńskiej oraz wzięli udział w warsztacie pt. „Przedsiębiorczość pokolenia Z” przeprowadzonym przez dr M. Wojcieszak.

Odwiedzając mury Uniwersytetu Przyrodniczego, uczniowie zapoznali się z ofertą uczelni i kół naukowych, zwiedzali należące do niej budynki oraz mogli porozmawiać z nauczycielami akademickimi jak również zjeść smaczny obiad w studenckiej stołówce.

Troje reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w organizowanym tego dnia Quizie ekonomicznym. Pomimo licznej konkurencji (kilkanaście szkół ponadgimnazjanych z Poznania i okolicy), przedstawiciel naszej szkoły – Jakub Krasny zajął drugie miejsce!!

Naszym przewodnikiem tego dnia była pani dr Lidia Jabłońska-Porzuczek, której bardzo dziękujemy za wspaniałą atmosferę i możliwość poznania niezwykłego psa przewodnika – Bossmana. Z niecierpliwością oczekujemy dalszych wydarzeń w ramach naszej współpracy.

Agnieszka Maląg

Zapraszamy do galerii.