Polecamy każdemu! Odkrywamy tajemnice fizyki …

 

W nocy z 3 na 4 marca Salezjańskie Towarzystwo Miłośników Fizyki zorganizowało Noc Fizyka.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 18:00. Wysłuchaliśmy kilku ciekawych wykładów.. Pierwszy przybliżał nam pojęcia związane z biofizyką. Kolejny prowadziła nauczycielka z zaprzyjaźnionej szkoły – pani profesor Dominika Łubieńska, która podzieliła się swoimi doświadczeniami i przeżyciami podczas  wizyty w Rosji. To wyjątkowe miejsce dla miłośników tej dziedziny. Pani profesor opowiadała między innymi, że mogła zobaczyć na własne oczy reaktor jądrowy. Młodzi fizycy nie ukrywali swojej zazdrości.

W kolejnej części Nocy Fizyka braliśmy udział w licznych doświadczeniach dotyczących historii prądu elektrycznego. Towarzyszy nam każdego dnia. Bez niego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania we współczesnym świecie. Jest dla nas tak ważny, a tak mało o nim wiemy… Trzeba było to koniecznie nadrobić!

 Następnie, po krótkiej przerwie na poczęstunek, wysłuchaliśmy wykładu o kosmologii oraz obejrzeliśmy kilka animacji i filmów jej dotyczących. Wszechświat nigdy nie przestanie zachwycać i inspirować. To niezwykłe, że wciąż ukrywa tak wiele sekretów. Nie możemy się doczekać, kiedy poznamy kolejne.

 Później odbyła się kolacja przygotowana przez Salezjańskie Towarzystwo Miłośników Fizyki. Nieformalna część imprezy trwała do 7:30 i spędziliśmy ją na integracji, grach i zabawach. Nikomu nie chciało się spać. Naładowani pozytywną energią śmialiśmy się i żartowaliśmy do rana…

 W dobry nastrój wprawia nas przede wszystkim fizyka. Polecamy każdemu!

Salezjańska Gaduła

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.