Finał Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii Dzieci

W niedzielę 26 marca odbył się w Siedlcu turniej finałowy WLU 2016/2017 w kategorii Dzieci. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z gospodarzem turnieju UKS-em Absolwent Siedlec. Drużyna ta nie przegrała do tej pory żadnego meczu w lidze. Mecz pokazał, że mamy naprawdę utalentowanych zawodników, którzy mogą wygrywać z każdym. Po bramkach Franka Ziemniarskiego i dwóch Krzysztofa Suchowiaka pokonaliśmy faworyta 3:1. Zwycięstwo zawdzięczamy jednak w dużej mierze naszemu bramkarzowi Dawidowi Rychlikowi, który wybronił kilka bardzo groźnych strzałów.

W drugim meczu graliśmy z UKS Błyskawica Niechanowo. Stawką meczu było II miejsce w klasyfikacji końcowej ligi. Niestety nie mieliśmy szczęścia w tym meczu. Pierwsza tercja to nasza ogromna przewaga, wiele oddanych strzałów, ale to przeciwnik zdobył gola. Później wyrównaliśmy, ale w momencie gdy zaczęło nam brakować trochę sił popełniliśmy dwa błędy w obronie i zrobiło się 1:3 dla Niechanowa. Zdobyliśmy jeszcze bramkę kontaktową, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy III miejsce ustępując Błyskawicy tylko gorszym stosunkiem bramek. Warto jednak podkreślić, że gra naszego zespołu podobała się nawet trenerom drużyn przeciwnych i dobrze wróży na przyszłość.

W gronie najlepszych zawodników WLU znaleźli się Dawid Rychlik i Dobrochna Wiśniewska.

Gratulacje!

Skład UKS Salezjanie Poznań:

Dawid Rychlik, Dobrochna Wiśniewska, Monika Kłoda, Ignacy Dąbkiewicz, Antoni Kaźmierczak, Krzysztof Suchowiak, Franciszek Ziemniarski, Franciszek Gałdyński i Adam Bożek.

Trenerzy: Joanna Miłkowska, Kinga Paul – Wiciak.

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.