​Rozbitkowie – warsztaty z komunikacji interpersonalnej

Na jednej z marcowych lekcji języka polskiego uczniowie klas 1a i 1b PGS mieli okazję wziąć udział w warsztatach z komunikacji interpersonalnej. W trakcie warsztatów “Rozbitkowie” uczniowie mieli okazję doświadczyć, iż sam przekaz słowny stanowi niewielką część złożonego procesu komunikowania się z innymi ludźmi. Odgrywali scenki, w których mogli obserwować jak ważna dla zrozumienia całego przekazu jest zgodność komunikatu werbalnego z komunikatem niewerbalnym. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i dużą pomysłowością w odgrywaniu swych ról. Wcielili się w role rozbitków. Musieli szybko podjąć decyzję, co ze sobą zabierają. Starali się, by każdy zmieścił się na tratwie ratunkowej, nawet gdy odpadały kolejne deski. Najtrudniejszym zadaniem okazało się przekazanie wiadomości za pomocą samych gestów.
Maria Grzebyta-Kropska

Zapraszamy do galerii.