Nie tylko od święta…

Gimnazjaliści w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Młodzież  z naszej szkoły postanowiła świętować na spektaklu pt. „Zakonnica w przebraniu”. Tę znaną z telewizji produkcję można było zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

 Gimnazjaliści podziwiali niezwykły musical. Wartka akcja, wyraziści bohaterowie, wspaniałe kostiumy, doskonała scenografia i gra aktorska na najwyższym poziomie. Połączenie tych wszystkich elementów dało efekt, dzięki któremu po zakończeniu spektaklu wszyscy uczniowie rozumieli już, co oznaczają słowa Leszka Mądzika. W swoim orędziu do polskiego środowiska teatralnego powiedział: „Błogosławieństwem teatru jest nie tylko fakt, że człowiek człowiekowi przekaże swoje przeżycia, ale że wychodzi z tego spotkania wzbogacony o doświadczenia, których dotąd nie znał”. Obejrzany przez gimnazjalistów spektakl potwierdził słuszność tych słów.

Młodzież z gimnazjum wielokrotnie już odwiedzała teatry w stolicy Wielkopolski. Każde takie spotkanie ze sztuką można nazwać magicznym i wyjątkowym. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych wizyt w tym niezwykłym miejscu.

Maria Grzebyta-Kropska

Fotorelacja w galerii – zapraszamy