Lekcja przyrody w ZOO

20 kwietnia klasa 6 PSSP wybrała się wraz z panią Anitą Stawik oraz panią Agnieszką Maląg do Nowego ZOO w Poznaniu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji przyrody realizowanej przez pracownika Zoo pt. „Ssaki kopytne – racie, kopyta, rogi i poroża”. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, które zwierzęta należą do przeżuwaczy, jak jest różnica między rogami a porożem oraz dlaczego niektóre gatunki zwierząt są niewielkich rozmiarów gdy mieszkają na wyspie a dużych, gdy zamieszkują kontynent. Podczas spaceru usłyszeliśmy liczne ciekawostki o zwyczajach zwierząt oraz mogliśmy przyjrzeć się wielu gatunkom z bliskiej odległości.

W trakcie wycieczki był również czas na zabawę, integrację oraz przejazd kolejką i ciepłą herbatę.

Agnieszka Maląg

Zapraszamy do galerii.