3B w Międzyzdrojach – dzień 2

Zgodnie z obietnicą odkrywamy kolejne tajemnice naszej wycieczki. Drugiego dnia również udało nam się połączyć naukę i zabawę. Od rana pokonaliśmy ponad 300 schodów, by wspiąć się na najwyższą latarnię nad Bałtykiem. Widok robił wrażenie. Później staliśmy się prawdziwymi rekrutami. W Forcie Gerharda doświadczyliśmy na własnej skórze, czym jest prawdziwa wojskowa musztra. Nikt nas nie oszczędzał! Ale ten wysiłek fizyczny dobrze nam zrobił. Nabraliśmy chęci do dalszych działań. Fort Gerharda jest miejscem w którym nie tylko można przejść przeszkolenie wojskowe – jest również wspaniałym miejscem do zorganizowania ogniska i obcowania z… kozami. Przyszedł czas, by wyruszyć w podróż. Promem przepłynęliśmy do Świnoujścia. Po powrocie do Międzyzdrojów braliśmy udział w ciekawej grze terenowej śladami gwiazd. Słynna Aleja Gwiazd stała się nie tylko miejscem zwykłego spaceru. Musieliśmy w grupach odnaleźć kilka sławnych postaci. Dzięki znajomości specjalnego szyfru oraz sondzie ulicznej zdobyliśmy o nich jak najwięcej informacji. To była wyjątkową lekcja filmowa. Zdobyte wiadomości na pewno zapamiętamy. Dzień zakończyliśmy spokojnie. Postanowiliśmy przejść się brzegiem plaży i posłuchać relaksującego szumu morza.

Co jeszcze przyniosły nam jego fale?  Dowiecie się jutro – a tymczasem drugi dzień w galerii.
Klasa 3b i Maria Grzebyta-Kropska